Ile można zarobić na lokacie w banku?

To, ile uzyskamy po zakończeniu czasu trwania lokaty, zależy od tego, w jakim banku zdecydujemy się odłożyć nasze pieniądze. Oczywiście, im większą sumą dysponujemy, tym bardziej możemy spodziewać się, że nasze pieniądze rozmnożą się jak na drożdżach. Jeśli natomiast chcemy stworzyć lokatę, która będzie bezpieczną opcją przechowywania mniejszej sumy pieniędzy, nasz zysk nie będzie tak znaczny, jakbyśmy chcieli. banki w Polsce

Oprocentowanie lokat waha się zwykle od 0,05% do 4%. Oczywiście mowa tutaj o rzetelnych, sprawdzonych przez klientów i zajmujące się tym firmy lokatach w bankach, które mają stabilną pozycję na rynku. Natomiast w parabankach możemy spotkać się z sytuacją, w której oprocentowanie lokat sięga nawet kilkudziesięciu procent. Skąd tak wielka dysproporcja?

Przede wszystkim, z założenia taka lokata pozabankowa powinna umożliwić jej posiadaczowi szybki zysk, co jest chętnie przyjmowanym zabiegiem marketingowym. Niestety wiele osób ulega tej tak zwanej szybkiej kasie i efekty tego są opłakane. Wystarczy wspomnieć historię z Amber Gold, w której bardzo wiele osób utraciło oszczędności całego życia i nikt nie potrafi pomóc tym ludziom a procesy sądowe trwają latami. Aby uniknąć tego typu sytuacji zawsze przed powierzeniem pieniędzy bankowi należy w jakiś sposób go sprawdzić.

Istnieją specjalne instytucje takie, jak Komisja Nadzoru Finansowego, do której zawsze można się zwrócić, gdy mamy wątpliwości co do dobrych intencji banku. Możemy także poszukać informacji o planowanej przez nas lokacie w Internecie, ponieważ jeśli cieszy się ona niepochlebną opinią, na pewno wiele osób wypowiedziało się o tym na forach internetowych. Natomiast tam trudno znaleźć pochlebne opinie, ponieważ zazwyczaj ludzie wypowiadają się w takich miejscach tylko negatywnie.

Mimo to, jeśli wiemy, że nasze pieniądze w tym banku będą bezpieczne to warto zainwestować w najlepsze lokaty marzec 2016, ponieważ jest to korzystna forma oszczędzania i gwarantująca większe bezpieczeństwo niż sprawowanie opieki nad dużymi środkami na przykład w domu.

You may also like...