Masz kryzys finansowy? Może to czas na kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytów to polecana metoda na ustabilizowanie swojej gorszej sytuacji finansowej. W życiu bowiem czasem trafia się tak, że niestety weźmiemy mały kredyt i w wyniku nieszczęśliwych wydarzeń losowych nie jesteśmy w stanie go spłacić. W takich okolicznościach całkiem dużo osób decyduje się na dodatkowy kredyt, jaki zaciągają po to, aby spłacić wcześniejszy. shutterstock_29502388

Opisana sytuacja określana jest spiralą kredytową, z jakiej bardzo ciężko czasami wyjść. Nie potrzeba jednak za każdym razem zaciągać następnej pożyczki, żeby uregulować wcześniejsze zobowiązania. Znakomitym pomysłem staje się bowiem kredyt konsolidacyjny. Jest to ceniony produkt finansowy sprzedawany w większości banków, który skierowany jest do ludzi zapożyczonych. Inaczej mówiąc, kredyty konsolidacyjne są więc po to, żeby spłacić inne zapożyczenia kredytobiorcy. Jak się okazuje, dla większości ludzi jest to godny uwagi pomysł na wyjście z czasami niezmiernie trudnej sytuacji finansowej. Refinansowania nie wypada się bać, ponieważ wcale nie niesie problemów. Wręcz odwrotnie, umożliwia odzyskanie równowagi pieniężnej dzięki ponownemu wyliczeniu kwoty zadłużenia, tym razem jednego. Parę pożyczek gotówkowych jest więc zespolonych w jeden pokaźny kredyt. Kluczowym atutem refinansowania kredytów jest jednakże to, iż pożyczkobiorcy otrzymują dłuższy termin spłaty kredytu oraz mniejsze oprocentowanie. W rzeczywistości wygląda więc to w taki sposób, iż miesięczne raty są niższe niż w momencie wcześniejszych kredytów przed ich refinansowaniem.

To jednak nie wszystko odnośnie kredytów konsolidacyjnych. Poza mniejszym oprocentowaniem ich ważną cechą może być także konieczność uiszczenia jednej raty, bez potrzeby regulowania paru rat w kilku bankach, w których uprzednio miało się kredyty. Oprócz tego w zależności od wysokości zadłużenia, kredyty refinansowane podzielić można w głównej mierze na dwa rodzaje. Pierwszym będzie kredyt refinansowany hipoteczny, którego zabezpieczeniem jest naturalnie hipoteka. Dotyczy on szczególnie sporych sum pieniędzy. Drugim rodzajem jest kredyt refinansowany gotówkowy, jaki przyznawany jest na krótszy okres. Charakteryzuje się także większymi kosztami oraz oferowany jest na o wiele mniejsze sumy pieniędzy.

You may also like...