Najgorsze lokaty na rynku

Bardzo często można znaleźć w sieci rankingi najlepszych lokat. Wychwalają one pod niebiosa konkretne oferty, co jednak z tymi, od których powinniśmy trzymać się jak najdalej? One też zasługują na swoje miejsce w sieci.

Dlatego właśnie dzisiejszy tekst będzie im poświęcony. Ma on ustrzec potencjalnych klientów przed marnowaniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Niestety najgorsze oferty na rynku oferują nam banki, które wydają się nam solidne. Często mamy do nich duże zaufanie, ponieważ działają na polskim rynku od wielu lat. To wszystko to nic innego jak tylko otoczka, która ma nas naciągnąć na bardzo niekorzystne rozwiązania. Do banków, których ofert powinniśmy się wystrzegać, należy PKO BP. Zdziwieni? Niestety ten cieszący się dużą sławą w Polsce bank naciąga każdego dnia tysiące Polaków na ogromne straty. Oferowane przez nich lokaty mają oprocentowania wynoszące nawet 0, 05% w skali roku! Pięć setnych procenta dochodu w ciągu roku. Warto dodać, że w przypadku depozytów trwających tylko trzy miesiące, tę liczbę trzeba podzielić na cztery części. Uzyskujemy wtedy sto dwadzieścia pięć tysięcznych procentach. To wszystko bez odliczenia podatku dochodowego, który wynosi wtedy zazwyczaj aż dziewiętnaście procent. Uzyskana wtedy liczba jest tak mała, że aż przykro ją tutaj umieszczać. Uwierzcie na słowo, że to, co oferuje ten bank, to nic innego jak kpina. Podobna sytuacja występuje w ofertach Citi Handlowy czy Deutsche Bank. Obie te instytucje oferują oprocentowanie na podobnym poziomie. Najsmutniejsze jest to, że wielu Polaków daje się nabrać na zapewnienia konsultantów i powierza im swoje oszczędności.

Pokazuje to, jak firmy uznawane za godne zaufania, wykorzystują nas. Powinno to być wręcz karalne, a oprocentowanie wynoszące setne części procenta jest po prostu śmieszne. Niektóre banki oferują dużo więcej od depozytów a vista, czyli zwykłych kont osobistych, z których w dowolnej chwili możemy wypłacać pieniądze. Podsumowując, wybierając konkretną lokatę, nie warto kierować się renomą banku. Wprowadza ona nas często w błąd, przez co tracimy duże pieniądze. Banków, takich jak PKO BP powinniśmy wystrzegać się jak ognia, ponieważ nie są one już na tyle wiarygodne, aby powierzyć im swoje wszystkie oszczędności, które skrupulatnie odkładaliśmy każdego dnia, odmawiając sobie przyjemności. Jeśli więc chcemy ulokować swoje oszczędności na lokacie na której faktycznie zarobimy, trzeba będzie zapoznać się z rzetelnym rankingiem znajdującym się na stronie oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-czerwiec-2017.

You may also like...