Pożyczka konsolidacyjna – kiedy warto się o nią starać?

Jak wiadomo, najczęściej kredyty konsolidacyjne są udzielane osobom, które są w stanie spłacić zaległe zobowiązania finansowe przy korzystniejszym rozłożeniu rat. W wielu przypadkach to właśnie szybkie tempo spłaty pożyczki jest przyczyną wielu problemów kredytobiorców. Kredyt konsolidacyjny jest doskonałym rozwiązaniem przy takich problemach – oferuje on bowiem znacznie dłuższy czas spłacania pożyczki. Dzięki temu istnieje również możliwość znacznego obniżenia comiesięcznych rat.shutterstock_128157245

W związku z tym konsolidacja kredytów jest bardzo popularna wśród osób zastanawiających się nad przedłużeniem okresu spłaty zadłużenia. Istnieją jednak przypadki, w których kredyt konsolidacyjny trudno uzyskać. Wszystko co prawda zależy od indywidualnej oceny historii kredytowej kredytobiorcy przez instytucję finansową, jednak można wyszczególnić kilka sytuacji, w których nie warto starać się o kredyty konsolidacyjne.

Do sytuacji, w których konsolidacja kredytów nie jest wystarczająco dobrym rozwiązaniem należy przede wszystkim brak jakiegokolwiek dochodu ze strony klienta bankowego. Jest to o tyle skomplikowane, że nieraz wiąże się z nagłą utratą pracy i sam klient może być zaskoczony zaistniałą sytuacją. Instytucje bankowe udzielają jednak kredytów konsolidacyjnych tylko w sytuacji, gdy sytuacja finansowa klienta jest ustabilizowana i istnieje możliwość spłaty istniejącego zadłużenia.

W takich, skomplikowanych dość sytuacjach trzeba szukać innych rozwiązań. Indywidualna decyzja kredytowa może być zróżnicowana także w różnych instytucjach bankowych, dlatego przed wybraniem banku, w którym będziemy chcieli zaciągnąć kredyt konsolidacyjny warto porównać oferty poszczególnych banków w tym zakresie.

Doskonale posłużyć może temu między innymi ranking kredytów konsolidacyjnych – najtańszy kredyt konsolidacyjny. Jest on praktycznym zestawieniem najważniejszych informacji odnoszących się do poszczególnych ofert bankowych i z roku na rok takie porównanie jest wykorzystywanie przez coraz większą rzeszę klientów bankowych.

You may also like...