Wybór najlepszej lokaty

Każdy z klientów banku zakładający lokatę chciałby mieć pewność, że wybrany przez niego produkt należy do najlepszych dostępnych w banku. Dlatego starają się przed wyborem konkretnej lokaty zasięgnąć porady u fachowca lub skorzystać z rankingu lokat przygotowanego na potrzeby którejś z fachowych gazet lub jednej z bankowych stron internetowych. Dowiedzą się z niego, jak ważnym czynnikiem przy wyborze konkretnej lokaty jest oprocentowanie lokat, czas trwania umowy o lokatę oraz sama kwota pieniędzy przelana na lokatę.oszczędzanie

Rola doradcy finansowego w wyborze najlepszej lokaty

Jedną z usług świadczonych przez doradcę finansowego jest pomoc klientom banków w wyborze najlepszej dla nich lokaty. Taka pomoc może nam się przydać zwłaszcza, kiedy korzystamy z lokaty bankowej po raz pierwszy i nie jesteśmy w stanie sami dokonać wyboru najlepszej dla nas lokaty. Najlepiej jest wybierać takiego doradcę finansowego, który nie jest powiązany z bankami, z usług których korzystamy, wówczas będzie on w pełni niezależny i przygotuje dla nas porównanie lokat dostępnych we wskazanych przez nas bankach. Weźmie w nim pod uwagę na pewno oprocentowanie lokat i na tej podstawie doradzi, na jaki okres czasu powinniśmy otworzyć lokatę, żebyśmy mogli skutecznie pomnożyć posiadane przez nas pieniądze.

Ranking lokat

Kolejnym sposobem na otrzymanie pomocy w wyborze najlepszej lokaty jest skorzystanie z rankingu lokat, dostępnego w fachowej gazecie bankowej lub na dobrej stronie internetowej. Z takiego rankingu lokat dowiemy się, jakie oprocentowanie lokat jest najbardziej korzystne dla posiadanej przez nas kwoty pieniędzy oraz planowanego okresu trwania umowy o lokatę. Będziemy mogli również dowiedzieć się, na jakim poziomie stoi obsługa klienta w poszczególnych bankach oraz w jaki sposób będziemy mogli kontaktować się z bankiem w czasie trwania umowy o lokatę. Na pewno wielu z nas będzie zależało na tym, żebyśmy mogli jak najwięcej rzeczy załatwić drogą elektroniczną i nie musieli zbyt długo czekać na odbiór pieniędzy po wygaśnięciu umowy o lokatę. Więcej onformacji dostępne na oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-maj-2016.

You may also like...